*
PSYKE & SEX DEBAT
DEBAT- OG SPØRGEFORUM om PSYKE OG SEKSUALITET
ved PER HOLM KNUDSEN - PSYKOTERAPEUT & SEXOLOG

*
*
Dato og tid er 11. dec 2018 06:47

Alle tider er UTC+01:00




Skriv nyt emne  Svar på emne  [ 4 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 13. sep 2012 01:37 
Offline
Tilmeldt bruger

Tilmeldt: 13. sep 2012 00:17
Indlæg: 2
Jeg er en mand på 48 der ikke har følelse i penishovedet. Jeg kan gennemføre et samleje og onanere fejler heller ikke noget, men hvem gider det, når hovedet ikke er følsomt. Jeg kan mærke normalt men den bestemte følelse i hoved under et samleje eller ved onani er væk. Jeg kan køre hoved op og ned i håndfladen uden det giver nogen form for noget. Kan man helt miste følelsen????


Rapporter indlæg
Top
   
Indlæg: 29. sep 2012 06:04 
Offline
Site Admin
Brugeravatar

Tilmeldt: 24. apr 2006 15:16
Indlæg: 5438
Geografisk sted: Region Midtjylland
Hej den følelsesløse

Det kan man(d) åbenbart.
Hvor længe har det været sådan? Og hvad er der sket omkring det tidspunkt, hvor følelsen forsvandt? Får du medicin af nogen slags? Sukkersyge?

Du skal være velkommen til at skrive igen.

_________________
Med venlig hilsen

PER HOLM KNUDSEN
PSYKOTERAPEUT & SEXOLOG
MEDLEM AF FORENINGEN AF
PROFESSIONELLE PSYKOTERAPEUTER

Tommesensvej 2
DK 8450 Hammel
Tlf. (+45) 86 96 20 03
Mobil (+45) 53 63 20 03

http://psyx.dk


Rapporter indlæg
Top
   
Indlæg: 29. sep 2012 06:50 
Offline
Tilmeldt bruger

Tilmeldt: 13. sep 2012 00:17
Indlæg: 2
jeg har haft det i ca 4 år det har ødelagt veralok 40mg og 200mg saroten retart 50mg for horton imoclone 7.5 mg for at sove
ja man kan næsten tappe medicin fra mig hvis man satte et fadøls anlæg til og imigran 20mg plus ilt kan man onnanere for meget fra ungdoms tiden og til nu kan det være psykisk????


Rapporter indlæg
Top
   
Indlæg: 4. okt 2012 20:15 
Offline
Site Admin
Brugeravatar

Tilmeldt: 24. apr 2006 15:16
Indlæg: 5438
Geografisk sted: Region Midtjylland
Hej den følelsesløse

Veralok er hjertemedicin, hvor bivirkningerne bl.m.a. kan være rejsningsbesvær.
Saroten retard er et psykofarma (et tricyklisk antidepressiva) med en lang række bivirkninger.
Imoclone har bl.m.a. følelsesløshed som en bivirkning.
Imigran er et migrænemiddel.
Og alle sammen kan give træthed og døsighed. Og jeg har så ikke undersøgt, hvordan alle disse piller påvirker hinanden og evt. skaber ny bivirkninger. Det var meget medicin.

Jeg tror kun, at man kan onanere, det man har brug for, når man er ung.

Du skal være velkommen til at skrive igen.

_________________
Med venlig hilsen

PER HOLM KNUDSEN
PSYKOTERAPEUT & SEXOLOG
MEDLEM AF FORENINGEN AF
PROFESSIONELLE PSYKOTERAPEUTER

Tommesensvej 2
DK 8450 Hammel
Tlf. (+45) 86 96 20 03
Mobil (+45) 53 63 20 03

http://psyx.dk


Rapporter indlæg
Top
   
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne  Svar på emne  [ 4 indlæg ] 

Alle tider er UTC+01:00


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 1 gæst


Du kan skrive nye emner
Du kan besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Gå til:  
cron
Udviklet af phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Dansk oversættelse & hjælp: Olympus DK Team
[ Time: 0.154s | Queries: 23 | Peak Memory Usage: 4.76 MiB ]